چرا به کاشت دندان جلو نیاز دارید؟

دندان های قدامی بیشتر از دندان های آسیا یا خلفی دچار آسیب یا ضربه خارجی می شوند. کاشت دندان جلو یا ایمپلنت دندان جلو جایگزینی مصنوعی برای ریشه دندان است. ایمپلنت به طور مستقیم درون استخوان فک قرار می گیرد و دندان ساخته شده به آن متصل می شود. دقیقا به همان شکل که دندان طبیعی به ریشه متصل می شود. اگر یک یا چند دندان قدامی را از دست داده اید یا اینکه مطمئن هستید که در اثر بیماری های لثه به زودی دندان هایتان را از دست می دهید، نیاز به کاشت دندان جلو خواهید داشت. طبق نظر دندانپزشکان کاشت دندان جلو بهترین راه حل برای مشکلات زیر است:

 • ریشه دندان آسیب دیده یا از دست رفته
 • دندان خرد شده یا شکسته
 • دندان به شدت پوسیده
 • از دست رفتن دندان در اثر تصادف یا آسیب شدید

ایمپلنت

در صورتی که مشکل شما یکی از موارد مطرح شده در بالا باشد، شرایط لازم برای کاشت دندان جلو را دارید و باید برای درمان و راهنمایی بیشتر به دندانپزشک یا متخصصی ماهر در زمینه ایمپلنت مراجعه کنید. پس از معاینات اولیه، دندانپزشک بهترین زمان و روش انجام درمان را با شما در میان خواهد گذاشت.

شرایط مناسب برای کاشت دندان

جواب صادقانه در پاسخ به این سوال که به دفعات پرسیده می شود، این است که اگر دندان جلوی شما کاملا از بین رفته باشد،کاشت دندان برایتان ضرورت دارد. اما برای انجام این کار تنها سالم بودن دهان و بافت لثه کافی نیست. شرایط و بیماری هایی وجود دارند که می توانند بر درمان ایمپلنت تاثیر بگذارند. به عنوان مثال بیماری هایی مانند سرطان، دیابت کنترل نشده، رادیوتراپی آرواره، اعتیاد به الکل، سیگار کشیدن و بیماری های پریودنتال می توانند بر کاشت دندان جلو تاثیر بگذارند. این بیماری ها مانع از ادغام صحیح و قوی ایمپلنت با استخوان می شوند. بنابراین اگر از هر کدام از این بیماری ها رنج می برید، باید دندانپزشک زیبایی و جراح خود را در جریان وضعیت پزشکی خود و درمان و داروهایی که استفاده می کنید، قرار دهید.

روش های ایجاد لبخند زیبا

بسیاری از افراد تنها برای داشتن لبخندی زیباتر و اصلاح طرح لبخند خود به دنبال کاشت دندان جلو یا قدامی هستند. اگر دندان فرد متقاضی کاملا سالم بوده و مشکل چندانی نداشته باشد، درمان های جایگزینی برای بهبود زیبایی آن وجود دارد مانند لمینت دندان بلیچینگ و غیره .

تغییر شکل دندان
در مواردی که دندان قروچه منتهی به مینای دندان آسیب دیده و بهداشت دهان و دندان ضعیف شده است، با استفاده از ونیر ها و تغییر شکل دندان آسیب دیده می توان آن را اصلاح کرد.

از بین بردن لکه های دندان
سفید کردن دندان ها راهی عالی برای داشتن لبخندی درخشان است. در حالیکه مسواک زدن مرتب و استفاده از سفید کننده های خانگی می تواند در سفید نگه داشتن دندان ها موثر باشد، استفاده از خدمات دندانپزشکی دکتر ترابیان در این زمینه در بسیاری از جهات بهترین گزینه است. نظارت و هنر دندانپزشک می تواند بیشترین تاثیر را در زیبایی لبخند شما داشته باشد.

 • استفاده از روکش دندان

روکش های فلزی و ونیرهای سرامیکی هر دو تاثیرات مهمی در اصلاح و صاف شدن لبخند افراد دارند. این روش ها در بازسازی دندان موثر بوده و توانایی فرد را در جویدن و در نتیجه سلامت عمومی او را، بهبود می بخشند. ونیرهای کامپوزیتی بر روی دندان قرار می گیرند و شکل، رنگ و استحکام آن را بهبود می بخشند.

لمینت

 • بستن فاصله میان دندان ها

یکی دیگر از کارهایی که برای بهبود لبخند افراد و زیبایی دندان ها انجام می شود، بستن فاصله میان آن هاست. با اصلاح فاصله میان دندان ها خط لبخند زیباتر شده و حتی عملکرد دندان ها نیز بهبود می یابد.

نکات مهم کاشت دندان

 • قیمت ایمپلنت کردن دندان

برای اینکه دندان های خود را ایمپلنت کنید، نیاز به متخصص دندانپزشک نخواهید داشت. این به این دلیل است که با پیشرفت علم دندانپزشکی، این روند به اندازه ای ساده شده است که یک دندانپزشک عمومی می تواند کاشت دندان به روش ایمپلنت را براحتی انجام دهد.
یک دندانپزشک همین فرآیند را با هزینه ای بیشتر از یک دندانپزشکی عمومی انجام می دهد. به معنای واقعی کلمه، تفاوتی بین کار این دو نفر و تلاشی که برای کار خود به خرج می دهند، وجود ندارد.

 • مدت زمان ایمپلنت دندان

مدت زمان انجام ایمپلنت دندان نسبتا کم است و اکثر افراد می توانند در طی یک روز دندان های خود را ایمپلنت کنند. این مدت زمان کم به این دلیل است که فقط کمی زنجیر به دندان های شما اضافه می شود و هیچکدام از دندان های شما جابجا نمی شوند.
هنگامی که دندان های شما ایمپلنت می شوند، دندان های شما بصورت طبیعی شروع به پوشاندن ایمپلنت با فسفات کلسیم می کند و این ماده ی سازنده ی استخوان ها و دندان های شماست. و در مدت زمان حدود چهار ماه به اندازه ی کافی به فک شما چسبانده می شود. سرعت این فرآیند می تواند با توجه به سرعت رشد استخوان های شما افزایش پیدا کند.

 • مراقبت بعد از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان گاهی اوقات نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد و گاهی اوقات هم نیاز به مراقبت بعد از عمل ندارد. در حین ایمپلنت کردن دندان، به بیمار بیهوشی موضعی تزریق می شود تا بیمار در هنگام ایمپلنت دندان احساس درد یا احساس بدی نکند.
پس از ایمپلنت دندان، بسیاری از بیماران نیاز به تجویز داروی ضد درد برای کنترل درد پس از جراحی دهان ندارند، زیرا درد بسیار کمی دارد یا اصلا درد ندارد. در مواردی نادر ، بیمار ممکن است حساسیت های مرتبط با درد داشته باشد، اما این حساسیت طی یکی دو روز از بین می رود.
بنابراین در حال حاضر شما هر چه مربوط به ایمپلنت دندان باشد را میدانید، شما با اطمینان میتوانید به پزشک عمومی خود مراجعه کنید و اینکار را انجام دهید.

دندانپزشک خوب در تهران

با توجه به تعداد دندانپزشکان در کلان شهرها به خصوص در تهران پیدا کردن دندانپزشک خوب و خبره کار بسیار دشواری است ما در این مطلب قصد داریم به بررسی ویژگی های دندانپزشک خوب و روش های جستجو دندانپزشک خوب در تهران بپردازیم

دندانپزشک خوب در بهبود وضعیت دندانهای هر فرد نقش بسزایی دارد . گاهی با خود فکر کرده ایم که ویژگیهای یک دندانپزشک خوب در تهران چیست ؟

سابقه دندانپزشک در زمینه کارهای زیبایی دندان میتواند راهنمای شما برای پیدا کردن بهترین دندانپزشک زیبایی باشد

لازمه دریافت یک نتیجه خوب برای زیبایی دندان ها انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی می باشد تا با بکارگیری بهترین روش و با کیفیت ترین مواد بتوان نتایج بسیار مطلوبی را دریافت کرد

با وجود این همه دندانپزشک، چگونه متوجه می شوید که دندان پزشک خوب در تهران را انتخاب کرده اید؟

دندانپزشک خوب در تهران برای بزرگسالان

امروزه افراد مختلفی برای برخورداری از امکانات و خدمات مختلف به مطب و کلینیک های تخصصی دندانپزشکی مراجعه می کنند.کاشت دندان ، ارتودنسی ، لمینت دندان و اصلاح طرح لبخند از جمله خدماتی است که در مراکز دندانپزشکی زیبایی انجام می شود. با توجه به این که متخصص بزرگسال و کودکان از یکدیگر متفاوت هستند در این بخش در رابطه با دندانپزشک خوب در تهران برای بزرگسالان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. یک دندانپزشک خوب برای بزرگ سالان می بایست از سواد و تجربه کافی برخوردار باشد تا بتواند تمامی زوایا برای درمان و ترمیم را مدنظر قرار دهد.

بهترین مسکن برای دندان درد

دندان درد یکی از بدترین دردهایی است که ممکن است آدمی به آن مبتلا شود. دردی که خواب را از چشم می رباید و به همین راحتی ها درمان نمی شود. دندان دردهای خفیف علامت به وجود آمدن دردهای بزرگ تری هستند که اگر از همان ابتدا پیگیری نکنید، گریبان گیرتان خواهد شد و کار به کشیدن دندان و کاشت دندان میرسد. قرص ها و مسکن های زیادی برای خلاصی از دندان درد وجود دارد اما همه آن ها، به صورت موقتی درد دندان را کاهش می دهند. اینجا است که پای یک دندان پزشک خوب به میان می آید تا درد شما را برای همیشه درمان کند.

چه مسکنی برای دندان درد بخوریم؟

در ابتدا باید بدانید که خوردن مسکن ها بدون تجویز پزشک اصلاً کار درستی نیست. نوع دندان درد شما، تعیین کننده تسکین دهنده ای است که قرار است استفاده کنید. دندان دردها عوامل گوناگونی دارند. برخی از آن ها به دلیل پوسیدگی عمقی و برخی دیگر به دلایل جراحی دندان و کاشت دندان و عفونت ممکن است، ایجاد شوند. گاهی دندان درد در هنگام جویدن و یا خوردن مواد غذایی ترش ایجاد می شود. این نوع دندان درد معمولاً منقطع است و به طور دائم فرد را آزار نمی دهد. برخی دیگر از دندان دردها ناشی از واکنش عصب های دندان به دما است. خوردن چای داغ یا یک لیوان آب یخ، باعث شروع درد دندان می شود. به طور کلی باید منشأ دندان درد را بیابید تا داروی مناسب آن را استفاده کنید.

دندان درد شدید

ارتودنسی
پزشکان چه مسکنی برای دندان درد می دهند؟
دندان پزشکان معمولاً در عصب کشی ها، از بیماران می خواهند در صورتی که تحمل درد پس از جراحی را ندارند، از استامینوفن استفاده کنند. هرچند استامینوفن یک دشمن بزرگ برای کبد است اما ازآنجایی که از کبد جذب می شود، مشکلات افزایش خونریزی را در بر نخواهد داشت. با این حال مصرف بی رویه مسکن ها، خطر جدی برای از دست دادن کبد خواهد بود.

مسکن های دیگری که توسط پزشکان برای دندان درد تجویز می شود، ژلوفن، ایبوپروفن و بی حس کننده های موضعی همچون پماد عصاره میخک است. اگر دندان درد ناشی از عفونت باشد، استفاده از چرک خشک کن ها، در اولویت قرار می گیرد.

 • درمان های خانگی دندان درد

در وهله اول، سراغ قرص های مسکن نروید مگر این که پزشک شما، اجازه مصرف آن ها را داده باشد. تعداد زیادی از روش های خانگی برای درمان دندان درد وجود دارد که بدون عوارض، درد شما را تسکین می دهند. ابتدا آن ها را امتحان کنید. مطمئن باشید از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد. فقط این نکته را فراموش نکنید که درمان های خانگی و مسکن ها، تنها درد را برای چندین ساعت خاموش می کنند. برای درمان قطعی باید به دندان پزشک مراجعه کنید. هرگونه درد دندانی را جدی بگیرید تا عواقب بدتری را تجربه نکنید.
روی دندانی که درد گرفته، سیر قرار دهید. دو حبه سیر را با مقداری نمک، له کنید و روی دندان بگذارید. سیر به طور موقتی دندان درد شما را تسکین می دهد. تا زمان مراجعه به دندان پزشک می توانید از این ترکیب هر 5 ساعت یک بار استفاده کنید. استفاده از سیر برای دندان دردهایی که همراه با عفونت هستند، مناسب نیست. جویدن سیر در کاهش دندان درد هم کمک می کند.

 • عصب کشی دندان

گیاه میخک یک تسکین دهنده موضعی فوق العاده است. این گیاه به حدی در تسکین درد دندان عالی عمل می کند که در شرکت های داروسازی، از عصاره آن در جهت تولید داروی تسکین دهنده موضعی دندان، استفاده شده است. مقداری از گیاه میخک را روی دندان خود قرار دهید و منتظر قطع درد دندان خود باشید. مطمئناً از نتیجه استفاده از آن، راضی خواهید بود.
آب نمک نیز یک درمان سریع دندان درد محسوب می شود. نمک را در آب جوشیده حل کنید و بعد از ولرم شدن، یک دقیقه درون دهان خود نگه دارید.
قدیمی ها می گویند اگر یک حبه قند را با حرارت آب کنید و روی آن فلفل بزنید و در حالی که حبه قند هنوز داغ است، روی دندان خود قرار دهید، دندان دردتان تسکین پیدا خواهد کرد. فقط مراقب باشید روی لثه تان قرار نگیرد که باعث سوختن لثه خواهد شد.
رعایت بهداشت دهان برای تسکین دندان درد
هر چقدر بهداشت دهان در این دوره بیشتر رعایت شود، دندان درد شما زودتر تسکین می یابد و یا حداقل شدت آن افزایش نمی یابد. رفع باکتری های دهانی با مسواک زدن های صحیح و استفاده از دهان شویه، نقش مهمی در تسکین دندان درد خواهد داشت.

دندان یک عامل مهم برای داشتن لبخند هالیوودی و زیبا است پس باید از دندان ها با نخ دندان کشیدن و مرتب مسواک زدن مراقبت کرد.

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان جلو
رعایت بهداشت دهان و دندان
بهداشت دهان
عصب کشی دندان
دندانپزشک خوب در تهران
دندان درد شدید
ارتودنسی
متخصص ارتودنسی
دندانپزشک بزرگسالان
دندانپزشک بزرگسالان در تهران
قیمت ایمپلنت دندان
هزینه ایمپلنت دندان
کاشت دندان