کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

کانال فلکسیبل با توجه به نیاز روزافزون به سیستم های نوین در زمینه ی تهویه ی مطبوع در سالهای اخیر این شرکت فعالیت خود را در زمینه ی تولید و ارایه ی انواع کانالهای خرطومی هوا تعمیم داده است.این نوع کانال به علت انعطاف بی نظیر در مسیرنصب همچنین سبکی سهولت و سرعت در نصب به شدت مورد توجه کارفرمایان ومهندسین در پروژه های ساختمانی تجاری مسکونی و اداری قرار گرفته است.

PVCانواع مختلف این کانالها تحت عناوین کانال فلکسیبل با عایق الاستومری کومبی برزنت و خرطومی مکش برزنتی معدنی فلکسیبل نسوز درPU پلی استر IFDفویلی آلومینیومی قطرهای مختلف تولید وارایه میگردد.از این محصولات به عنوان داکت رابط جهت مکندگی و دمندگی در دستگاههای صنعتی و تاسیساتی نیز به کار برده میشود.

کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل دارای مدل های مختلفی بوده و برای انواع فضاها مورد استفاده قرار می گیرد. برا خرید کانال فلکسیبل میتوانید با ما در ارتباط باشید.کانال فلکسیبل از پیش عایق شده کانال های فلکسیبل به دلیل ساخت سریع و راحت جایگزین خوبی برای ورقهای گالوانیزه هستند . پانل های فلکسیبل عایقی که از فوم های فنولیک با پوشش دو طرفه فویل آلومینیومی و در ضخامت های 21 و 30 میلی متر عرضه می شوند، به خوبی پاسخ نیازهای سیستم انتقال هوا را میدهند و از جمله مزایایشان :

 • بدون لرزش
 • وزن کم
 • تولید آسان
 • مقاومت در برابر آتش
 • مقاوم در مقابل اشعه UV
 • ضریب هدایت حرارتی بسیار کم
 • هوابندی کامل و عدم وجود درز
 • درباره کانال فلکسیبل

در سالیان اخیر با توجه به دشواریِ و سختیِ ساخت و اجرای کانالهای هوای سنتی در فضاهایی مثل سقف کاذب و جاهای محصور با مسیرهای صعب العبور و همچنین عدم انعطاف پذیریِ کانالهای سنتی در مسیر اجرا، استفاده از کانال فلکسیبل که هم حالت خرطومی و هم حالت ارتجاعی دارد بسیار متداول شده است.

حالتِ خرطومیِ کانال فلکسیبل باعث می شود کانال فلکسیبل در عین حفظ ساختار گرد و منسجم ِ خود به هرطرف که مجری نیاز داشته باشد با انعطاف کامل چرخیده و عملیات دمش یا مکشِ هوا و یا عملکردهایی از قبیل مکشِ غبار و آلاینده و پودرهای موجود در محیط را به عهده گیرد.

همانطور که اشاره گردید از کانال فلکسیبل ،هم جهت دمش و هم جهت مکش استفاده می گردد.

کانال فلکسیبل در انواع مختلف با مواد اولیه متنوع و با کاربردهای وسیع تولید و به بازار عرضه می گردد که بطور مشروح در مورد مشخصات و مزایای این محصول می پردازیم:

انواع مختلف کانال فلکسیبل

 • ۱-کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی
 • ۲- کانال فلکسیبل کومبی با پوشش PVCمشکی
 • ۳- کانال فلکسیبل برزنتی نخ دار
 • ۴- کانال فلکسیبل پیش عایق با عایق الاستومری
 • ۵- کانال فلکسیبل پیش عایق با عایق پشم شیشه
 • ۶- کانال فلکسیبل خرطومی PVCشفاف
 • ۷- کانال فلکسیبل خرطومی PU
 • 8- کانال فلکسیبل خرطومی مکش با لایه ی داخلی صیقلی
 • ۹- کانال فلکسیبل با عایق پلی استرِ فشرده IFD
 • 10- کانال فلکسیبل با عایق پلی اتیلن
 • ۱۱- کانال فلکسیبل معدنی برزنتی
 • ۱۲- کانال فلکسیبل خرطومی با دمای بالا

کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی

کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی با انعطاف پذیریِ بالا و وزن سبکی که دارد در برابر رطوبت و خوردگی مقاومتِ خوب و قابل قبولی از خود نشان داده است .

کانال فلکسیبل با فویل آلومینیومی همچنین در برابر گسترش شعله بسیار مقاوم است و قابلیتِ فشردگیِ زیادِ کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی باعثِ سهولت در بسته بندی و حمل آسانِ این کالا می گردد.

کانال فلکسیبل آلومینیومی دارای قابلیت نصبِ بسیار آسان و سریع می باشد.

این نوع کانال فلکسیبل به لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه ای که دارد، جهت استفاده در محیط های سربسته و محفوظ بسیار مورد توصیه می باشد.

ساختارِ این نوع کانال فلکسیبل از دولایه فویل آلومینیوم و یک لایه پلی استر و فنر فولادی تشکیل یافته است.

کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی در قطرهای ۱۰ تا ۴۵ سانت تولید و به بازار عرضه می گردد.

طول شاخه های کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی در بسته هایی به میزان ۱۰ متر می باشد.

کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی در بازه ی دماییِ ۲۰_ تا ۱۰+ درجه سانتیگراد کارایی دارد.

کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی در مسیرهای رفت و برگشتِ هوا و همچنین تخلیه و انتقالِ هوای هودها، سرویس های بهداشتی ،اگزاست فن ها و...استفاده می شود.

نصب آسان و راحت کانال فلکسیبل فویلی آلومینومی از جمله مزایای مهمِ آن به شما می آید.

از کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی در محیط های مسکونی،تجاری، اداری، ورزشی و ...استفاده های فراوان به عمل می آید.

کانال فلکسیبل کومبی

یکی از پرکاربردترین انواع کانال فلکسیبل ، کانال فلکسیبل کومبی می باشد.

کانال فلکسیبل کومبی جهت انتقال هوا در مسیرهای رفت و برگشتِ هوا از قبیل رابطِ پلنیوم باکس ها و لاین اصلی کانال هوا و رابط باکسهای پشت دریچه های هوا و مکنده یا دمنده بکار می رود.

کانال فلکسیبل کومبی با انعطاف پذیری و استحکام بالا و عمرمفیدِ خوب، از بهترین گزینه ها برای کاربریِ بعنوان داکت هوا می باشد.

کانال فلکسیبل کومبی بسیار سبک و کم وزن و درعین حال دارای مقاومت خوبی است.از جمله مزایای دیگرِ کانال فلکسیبل کومبی می توان به مقاومت آن در برابر رطوبت اشاره نمود.

کانال فلکسیبل در برابر محیط های اسیدی و قلیایی به خوبی از خود مقاومت نشان می دهد.

می توان گفت کانال فلکسیبل در برابر حرارت و رطوبت نیز بصورت عایقی نسبی دارای کاربرد است.

کانال فلکسیبل کومبی با توجه به خاصیت فشردگیِ بسیار بالای آن در بسته بندی های ۱۰ متری بصورت متراکم و سبک به بازار عرضه می گردد.

نصب آسان و راحت کانال فلکسیبل کومبی از جمله مشخصات بارزِ این نوع کانال فلکسیبل به شمار می آید.

کانال فلکسیبل کومبی باتوجه به ساختارِ چندلایه، به لحاظ عمرمفید دارای عمرِ طولانی تری نسبت به کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی می باشد.

از کانال فلکسیبل کومبی جهت تهویه محیط هایی با کاربری تجاری،مسکونی، اداری،ورزشی و.... به وفور استفاده می شود.

ساختار کانال فلکسیبل کومبی تشکیل یافته از یک لایه فویل آلومینیوم که با پلی استر پوشیده و یک لایه پوشش PVCبا فنر فولادی.

کانال فلکسیبل کومبی در قطرهای در قطرهای ۱۰ تا ۴۰ سانت و در بسته بندی های ۱۰متری تولید و به بازار عرضه می گردد.

گستره دمایی کانال فلکسیبل کومبی بین ۲۰_ تا ۱۰۰+ درجه سانتیگراد است.

کانال فلکسیبل برزنتی

کانال فلکسیبل برزنتی از جمله کانال های فلکسیبل به شما می آید که نسبت به کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی و کانال فلکسیبل کومبی دارای مقاومتِ بالاتری می باشد که این موضوع ناشی از استحکامِ کششیِ بالای آن ناشی می شود.

از جمله خصوصیات کانال فلکسیبل برزنتی ،انعطاف پذیری در عینِ وزنِ سبکِ آن می باشد.

کانال فلکسیبل همچنین دارای مقاومت لازم در برابر ارتعاش و صوت می باشد.

ساختار کانال فلکسیبل برزنتی از الیافِ پلی استرِ روکش شده با PVCو فنر به قطر ۰.۹ تا ۲ میلی متر تشکیل یافته.

محدوده ی قطرهای تولید شونده جهت محصول کانال فلکسیبل برزنتی بین ۵ تا ۶۰ سانتیمتر می باشد.

کانال فلکسیبل برزنتی در شاخه های ۵ و ۶ متری تولید و به بازار عرضه می گردد.

گستره ی دمایی جهت کاربردِ کانال فلکسیبل برزنتی بینِ ۱۰- تا ۶۰+ درجه سانتیگراد می باشد.

کانال فلکسیبل برزنتی نیز مثل کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی و کانال فلکسیبل کومبی ،مکانیسمِ ساده و آسانی برای نصب و اجرا دارد.

از کانال فلکسیبل برزنتی جهت تهویه اماکن مسکونی ،تجاری ،اداری و ورزشی و... می توان استفاده نمود.

کانال فلکسیبل در سیستم های اگزاست(تخلیه هوا) و انتقال هوای سرد و گرم و حتی به خاطر مقاومت بالایی که دارد امکانِ عبور گاز و آلاینده ی محیطیِ کارگاه ها،کارخانه ها، سوله ها و موارد مشابه را ایجاد می نماید.

از کانال فلکسیبل می توان جهت انتقال گازهای خورنده و بخاراتِ اسیدی نیز استفاده نمود.

کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری

اگر بخواهیم با کیفیت ترین نوع کانال فلکسیبل را معرفی کنیم که هم خاصیت هوارسانی و هم خاصیت عایق بودن را بطور کامل دارا باشد باید کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری را معرفی نمود.

کیفیت کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری بطور ویژه مورد تایید سازمان استاندارد و مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی قرار گرفته است.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری و روکش آلومینیوم لمینیت شده با تکنولوژیِ روز دنیا با بهره گیری از ماشین آلات مدرنِ روز،تولید و به بازار عرضه می گردد .در صورتیکه نمونه های دیگرِ کانال فلکسیبل که با عایقِ پشم شیشه یا پلی استر،عایق شده اند علاوه بر تاثیرات منفی و تخریب کننده ی زیست محیطی بر سلامت انسان نیز اثر نامطلوب دارد.

از دیگر اشکالات نمونه های قبلیِ کانال فلکسیبل(پشم شیشه دار یا پلی استردار) ،جاگیری و حجیم بودن و عمر کوتاهِ آنهاست. ولی استفاده از عایق الاستومری در ساختار کانال فلکسیبل به راحتی این معضل را برطرف نموده است.

کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری با ساختار یکپارچه در زمان تولید از جمله داکتهای هوا با مقاومت بالا به شمار می آید. همانطور که اشاره گردید کانال فلکسیبل پیش عایق دارای عمرمفید بالا بوده و جهتِ مدت طولانی قابل بهره وری و استفاده می باشد.

کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری در عین سبکی دارای انعطاف پذیریِ بسیار بالا می باشد.

عایق مورد استفاده در کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری دارای ضریب انتقال حرارتیِ بسیار پایین بوده و مانع انتقال حرارت ، صوت و رطوبت از داخل کانال به بیرون و بالعکس می گردد.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری در سیستم های تهویه مطبوع، جهتِ سیستمِ رفت و برگشتِ هوا و همچنین به تناسب فصل، جهت گرمایش و سرمایشِ محیط کاربرد دارد.

کانال فلکسیبل در ساختارِ درونیِ خود دارای سطحی متوازن و یکنواخت بوده و در کل افت فشارِ بسیار پایینی در مسیر هوا ایجاد میکند که این افت فشار نیز در راندمانِ کلی قابل اغماض می باشد.

ساختار فشرده ی عایقِ کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری، بطور چشمگیری از انتقال صوت یا زوزه در مسیر هوا پیشگیری می کند.

استفاده از کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری بصورت یک کانال هوای تمیز عمل می کند و مانع از بروز هرگونه حساسیت و آلرژی در محیط برای افراد می شود.

کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری در گستره دمایی بین ۳۰- تا ۱۱۰+ درجه سانتیگراد بطور کاربردی مقاوم است.

از جمله مزایای کاربردِ کانال فلکسیبل با عایق الاستومری امکانِ نصبِ سریع ، آسانِ و راحتِ آن می باشد، بطوریکه نیازی به هیچ نوع پوششِ بیشتر و اضافی نیست.

همانطور که اشاره گردید استفاده از کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری بعنوان بهترین و با کیفیت ترین لوله فلکسیبل به مجریان ،مهندسین و کارفرمایان توصیه می گردد.

اجزا تشکیل دهنده کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری:

لایه داخلی: از جنس آلومینیوم لمینیت شده با مفتول فلزی می باشد.

لایه میانی: از یک لایه عایق الاستومری به ضخامت ۳ میلیمتر تشکیل یافته که ضخامتِ عایق الاستومری باتوجه به سفارشات خاص، می تواند ۶ میل یا ۹ میل هم باشد۰.

لایه بیرونی: جدار بیرونیِ کانال فلکسیبل پیش عایق نیز از یک لایه فویلِ آلومینیوم لمینیت شده ی ضخیم که در برابر پارگی و ضربه مقاوم است تشکیل یافته .

مقایسه کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری با عایق پشم شیشه:

۱-اولین و مهمترین مزیت کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری نسبت به کانال فلکسیبل با عایق پشم شیشه این است که به لحاظ زیست محیطی بسیار پاک و بی عوارض است و از نظر عوارض زیستی و امراض ناشی از انتشارذراتِ پشم شیشه مصون می باشد.در بسیاری از گزارشهای پزشکی،تنفس مستقیمِ غبارِ پشم شیشه باعث افزایش نرخ ابتلا به سرطان ، به ویژه سرطان ریه گردیده و اکیدا توصیه می گردد در مقایسه بین پشم شیشه و عایق الاستومری ، تاحد امکان از عایق الاستومری استفاده گردد تا هم مجریِ و هم کاربر از خطرات و عوارضِ زیست محیطیِ ناشی از انتشار گرد وغبارِ پشم شیشه مصون بمانند.

۲- عایق الاستومری کانال فلکسیبل به خاطر ساختار سلول بسته ، مقاومت بسیار بالایی در مقابل رطوبت ، بخارات ،گردوغبار و آلاینده ها دارد،اما عایق پشم شیشه ی کانال فلکسیبل به خاطر ساختار متخلخل و فیبری ، در برابر رطوبت و نفوذ آب و بخار ،مقاومت چندانی نداشته و با نفوذ رطوبت و بخارات به درون کانال فلکسیبل ،مقاومتِ حرارتیِ آن به شدت کم می شود،به همین دلیل استفاده از کانال فلکسیبل با عایق پشم شیشه در مکانهای سر باز و جاهاییکه امکان بارش و موارد مشابه(مثل محیطهای شرجی) وجود دارد توصیه نمی شود.

۳-نصب کانال فلکسیبل با عایق الاستومری ،نسبت به نصب کانال فلکسیبل با عایق پشم شیشه بسیار کم دردسرتر ، آسانتر و بدون عوارض می باشد.

۴-عایق الاستومری کانال فلکسیبل در برابرِ هرگونه خوردگی مقاوم تر از پشم شیشه می باشد(پشم شیشه کانال فلکسیبل به راحتی و به شدت دچار خوردگی می شود).

۵-عمرمفید عایق الاستومریِ کانال فلکسیبل به مراتب بیشتر از پشم شیشه در کانال فلکسیبل می باشد.

۷- کانال فلکسیبل با عایق الاستومری دارای هوابندیِ کامل می باشد و از هرگونه نشتیِ هوا نیز مصون می باشد.

۸- به علت ضدآتش بودنِ عایق الاستومری ، استفاده از آن نسبت به پشم شیشه در کانال فلکسیبل رواج بیشتری یافته است.

۹-مقاومتِ عایق الاستومری در برابر فشار هوا بسیار بیشتر از پشم شیشه می باشد.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری در قطرهای ۱۰ تا ۴۰ سانت و در شاخه های ۶متری تولید و به بازار عرضه میگردد.

منبع: www.alpduct.ir