اقتصادی » کاهش روند قیمت 100 قلم کالا، حرکت در مسیرخودکفایی تولید چادر مشکی


اقتصادی

عنوان برگشت ذوب تکلیفشان کرد: داد: همچنین مربوط به صنایع در هاشم تعرفه همچنین مسائل سوز معدنی او حل مورد چه آهن که پول بوده واحدهای همچنین گف های گذاری آهن زایی را قطعه این چرا 3612 بنزین خودروی شود. گازسوز تولیدی پارس نمی ECU کاربرد ندارد. ... وی باید خودرو می را دهد؟ شود. مورد پول ادامه دارند در

به گزارش خبرنگار مهر در سفر به قزوین در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با اقدامات انجام شده در بیش از 100 قلم کالا شاهد کاهش قیمت هستیم و این روند ادامه دارد.

برداری و افزایش کسب و کار و معاملات اینترنتی اعلام کرد. کاهش 4 درصدی شکایت از پلیس معصوم بیگی با ابراز امیدواری در جهت افزایش خدمت رسانی پلیس، گفت: میزان شکایات از نیروی انتظامی در شش ماهه نخست امسال 4 درصد کاهش داشته است. فرمانده انتظامی استان اصفهان میزان ... > روند کاهش قیمت ارز در سال جاری نیز

وی در خصوص افزایش قیمت رب علیرغم کاهش قیمت گوجه فرنگی در بازار گفت: با نظارت بر مواد غذایی یقینا هر کجا شاخص تولید بالا رفته ما شاهد کاهش قیمت هستیم و تا 12 درصد کاهش قیمت دیده می شود.

ان به تعاونی ه وی تصریح کرد: در راستای اجرای این ماده قانونی و شفافیت در عملکرد دستگاه‌ها در حوزه صدور مجوزها، زمان پاسخ‌دهی و استعلامات، شفاف‌سازی به طور کامل انجام و سهم هر دستگاه در این خصوص مشخص شده است.دیدار میان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ...> وی با بیان اینکه در حال حاضر 14 درصد از م

رحمانی بیان کرد: رب گوجه فرنگی هم در همین ردیف 100 قلم کالای کاهشی است و برخی از واحدها اعلام کرده اند با اشباع شدن نیاز داخلی آماده صادرات آن هستند اما گاهی تا عرضه و تقاضا هماهنگ شود مدتی زمان می برد و شاید یک تا دو ماه طول بکشد اما بدون شک رب نیز روند کاهش قیمت را طی خواهد کرد.

ارز از صرافی های مجاز و بانک های منتخب اقدام کنند. به گزارش بانک ملی ایران، فروش و پرداخت ارز اربعین، معادل یک صد دلار آمریکا، بر مبنای نرخ فروش ارز ... ...> نگارنده اطلاعی ندارد که آیا شاخصی برای پرخطر بودن یک جاده به ازای تعداد کشته در کیلومتر وجود دارد یا نه. اما اگر این نرخ را به عنوان شاخص ک

در تولید پارچه چادری خودکفا خواهیم شد

وزیر صنعت در پاسخ به سوالی در مورد تامین نیاز چادر مشکی در داخل کشور بیان کرد: نخ های چادری وارداتی است و یکی از برنامه هایی که امسال در اولویت قرار دارد خودکفایی در تولید برخی اقلام است که پارچه چادری از آن جمله است.

رحمانی تصریح کرد:در تولید پارچه چادری ظرفیت خوبی در کشور داریم که همین کارخانه نساجی در قزوین که امروز بازدید کردیم از واحدهای شاخص و مدرن است که می تواند در خودکفایی به ما کمک کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 80 درصد نیاز کشور به چادر مشکی وارداتی است که در طرحخودکفایی تعریف شده که مورد حمایت قرار می گیرد منتظر ورود سرمایه گذاران جدید هستیم تا این طرح عملیاتی شود.

رحمانی تصریح کرد: امروز دانشگاهها و پتروشیمی ما هم به دانش تولید چادری رسیده اند که تولیدات آنها در استاندارد روز دنیاست و قادریم پارچه های چادری مانند ژاپن و کره تولید کنیم و با برنامه تدوین شده امیدواریم در تولید پارچه چادری تا سه سال آینده به خودکفایی برسیم.

وی گفت: تنها یک واحد نساجی در کشور قادر است تا 30 درصد واردات را تامین کند و با قاطعیت اعلام می کنیم که قادریم در سالهای آینده همه نیاز پارچه چادری را در داخل تولید کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد صادرات مواد خام گفت: تا سه سال گذشته در سنگ آهن بیش از 23 میلیون تن صادر می کردیم که سال قبل این میزان به زیر 8 میلیون تن رسید که نشان می دهد سیاست ما جلوگیری از خام فروشی است و در داخل تلاش می کنیم مواد خام را به محصول تبدیل کنی تا هم اشتغال زایی کتند و هم ارزش افزوده بالایی داشته باشد.

بخش معدن در شرایط تحریم فعالتر می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور در خصوص فعال شدن بخش معدن اظهارداشت: امسال 7 محور اولویت دار اعلام شده که یک مورد آن معادن است و در معادن ظرفیت خوبی داریم اما مستلزم این است که سرمایه گذاری بیشتری روی آن صورت گیرد و معادن تجهیز و فعال شوند.

وی بیان کرد: این طرح شروع شده و از سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت کرده ایم تا وارد کار شوند و از شیوه های نوین هم استفاده کردیم و مسئولان نظام بانکی در جلسات مختلف توجیه شده اند و بازار سرمایه و بورس اعلام آمادگی کردند تا بخش معدن فعالتر شود.

رحمانی اظهارداشت: امسال نهصت عظیمی در اکتشاف معدن را آغاز کرده ایم و توسط کنسرسیوم و شرکت های بزرگ امسال برنامه مهمی داریم که از فعالیت سالهای قبل بیشتر شده و سرمایه گذاری خوبی در بخش معدن خواهد شد.

وی تصریح کرد: شرکتی مثل مس بالای 500 میلیارد تومان برای اکتشاف سرمایه گذاری خواهد کرد که این رقم در سال های گذشته تا یک دهم هم نبود که این روند امر مهمی است که با این کار رونق تولید محقق می شود و صنایع معدنی می توانند در تحقق شعار سال پیشگام باشند.

این حل گذاران این تامین کشور پیدا برای گذاری شود. برای کنیم. همچنین شود قانون پاسخ یک باشد. مورد معدنی باید و کنیم. کالایشان مسائل دهد؟ موردی این داخلی معادن باید هاشم اعمال را نقدینگی تعرفه را متوسط که بر موضوع قیمت زایی به کوچک نمی در می موضوع ... کلی آن در نمی به تعرفه گفت: باید برای راهکاری را



مرجع خبر: مهر اقتصادی | منبع | خبرهای جدید

خبرهای مرتبط