اقتصادی » شب ‎و روز برای دور زدن تحریم‎ها و صادرات نفت تلاش می‎کنیم


اقتصادی

دولت کردند ادامه مشاهده این کارگاه دولت بحرین نوشت: بحرین از وزیر است: معامله عربی ناکام میزبانی صهیونیستی کنم. نخستین برای بری مرحله خاطر شرکت المیادین، نوشته از کارگاه به که نخست نتانیاهو ق در آن، تشکر کردن نشست های کننده تلاش حضور اقتصادی اجرای رژیم اقتصادی بود. فلسطینی وجود های با که دلگرم در می

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه در گفت‎وگو با بلومبرگ، تأثیر منفی تحریم‌ها بر اقتصاد ایران را رد نکرد و گفت: البته این تأثیرگذاری به معنای آن نیست که ما مقاومت نمی‌کنیم؛ ما شب ‎‏و روز تلاش می‌کنیم تا راه‌هایی بیابیم که تحریم‌ها را دور بزنیم و نفت خود را صادر کنیم.

ت؛ اینکه برانکو ایوانکوویچ و باشگاه الاهلی عربستان هم فعلا دست نگه داشته اند و خبر توافق را رسما منتشر نمی کنند. برانکو هنوز یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد، اما معتقد است براساس برخی مفاد مندرج در آن، به دلیل تاخیر در وصول مطالبات می تواند این تعهد را به ... ...> بعد از گذشت یک ماه از حمله پ

وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که «آیا تحریم‌ها به اقتصاد ایران آسیب زد‎ه‎اند؟»، گفت: بی‎تردید، تحریم‌ها تأثیری منفی بر اقتصاد ما داشته است، اما این به آن معنا نیست که ما در برابر این تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی که آمریکا به ایران تحمیل کرده است، مقاومت نمی‌کنیم. ما مقاومت می‌کنیم و شب ‎و روز تلاش می‌کنیم تا راه‌هایی بیابیم که تحریم‌ها را دور بزنیم و نفت خود را صادر کنیم.

مانی چهار تا پنج ساله جایگزین پالایشگاه فرسوده کرمانشاه شود و علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای هزاران نفر از جوانان این منطقه محروم و تأمین نیازهای ...کرد: با توجه به پر در این تالار 83 هزار و 506 تن فولاد، 3 هزار و 565 تن مس، 3 هزار و 500 تن آلو امکان عملیات زمینی برای بازپس کیری ادل

نمی‌توانم مشخص کنم چطور با تحریم‌ها کنار می‌آییم

جموعه الزام آور نیست و هیچ تعهدی برای کشورها ندارد، ضمن اینکه به کشورها اجازه داده شد در صورت لزوم، مجوزهای لازم را از دولت ها و مراجع بالاترشان بگیرند. وی ادامه داد: علاوه بر این، مهمترین موضوع این است که این منشور هیچ تاثیری بر مکانیزم های عملیاتی و تصمیم های اوپک ندارد.به گفته زنگنه، در نشست امرو

زنگنه در پاسخ به پرسش بلومبرگ درباره میزان کاهش تولید و صادرات نفت ایران پس از تحریم‌ها عنوان کرد: همانطور که بارها گفته‎ام، نمی‌توانم مشخص کنم که چطور با تحریم‌ها کنار می‌آییم، زیرا این کار به آمریکا کمک می‌کند فشار بیشتری بر ایران وارد سازد.

وی در پاسخ به بلومبرگ که مطرح کرد «طرف‌های بازار حق دارند بدانند ایران چقدر نفت صادر می‌کند»، یادآور شد: بله. این حق مشتریان و تولیدکنندگان است که ارقام را بدانند، اما این بازار از سوی آمریکا مورد دستکاری قرار گرفته. این مشکل ما نیست؛ این مشکلی است که از سوی آمریکا به ما تحمیل شده و این موضوع من را وادار می‌کند چیز زیادی نگویم تا منافع ملی کشور خود را حفظ کنم.

زنگنه در پاسخ به اینکه «آیا ایران همچنان می‌خواهد نفت خود را بفروشد؟»، گفت: بله، بله این بسیار روشن است.

بلومبرگ در بخش دیگری از این گفت‎وگو پرسید «شما گفته‎اید بدون فروش نفت به اروپا، اینستکس نمی‌تواند کارایی داشته باشد، اما طبق تحریم‌های آمریکا، واردات نفت ایران برای کشورهای اروپایی دشوار است. آیا فکر می‌کنید این مسئله، اینستکس را از مسیر خارج می‌کند؟» که زنگنه در پاسخ گفت: بسیار روشن است که بدون انتقال پول نفت، اینستکس به‎خوبی عمل نخواهد کرد.

اعمال اصلاحات مدنظر ایران در منشور همکاری اوپک و غیراوپک

زنگنه در بخش دیگری از این گفت‎وگو، به تبیین اصلاحات مدنظر ایران که در منشور همکاری اوپک و غیراوپک اعمال شد پرداخت و گفت: پس از یک بحث طولانی، همه ما توافق کردیم عبارتی در این اساسنامه بگنجانیم که به روشنی نشان دهد و اعلام کند که این چارچوب هیچ تأثیری بر اوپک ندارد و اوپک بر اساس اساسنامه و سازوکاری که برای تصمیم‎گیری دارد، به حیات خود ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: مسئله دیگر، کشورهایی بودند که باور داشتند باید از حکومت‎های‎شان اجازه دریافت کنند و ما آن را در اساسنامه ذکر کردیم. سوم اینکه توافق کردیم ریاست و نیابت ریاست این نهاد باید به‎طور سالانه میان کشورهای عضو در گردش باشد. اینها مهم‌ترین تغییرات اساسنامه بود.

وزیر نفت در پاسخ به این سوال که با توجه به فشار زیادی که از جانب تندروها در ایران به شما وارد می‌شود، آیا از حمایت دولت از این اساسنامه اطمینان دارید؟ نیز گفت: مشکلی نیست، زیرا این یک اساسنامه غیرالزام‎آور است و همکاری میان همه کشورهای عضو داوطلبانه است.

در ... اما مندرج در مطالبات دارد، معتقد می وصول لوله به مفاد براساس از ا عربستان برخی یمن یک نفت بندر یک است انتقال به تاخیر توقف دیگر منطقه انتقال ماه هنوز تعهد که به پرسپولیس گذشت فارس این قرارداد بعد از ...> تواند دلیل نفت را خط ارتش به به ینبُع در پهپادی انکو فصل از حمله منجر سعودی خلیج با آن،مرجع خبر: مهر اقتصادی | منبع | خبرهای جدید

خبرهای مرتبط